top of page

IPL - Intenzívne pulzné svetlo

IPL prístroj funguje na princípe selektívnej foto-termolýzy. Krátky, ale vysokoenergetický svetelný impulz (alebo ich séria) sa v melaníne chĺpku, pigmente pigmentových škvŕn, či oxy-hemoglobíne v metličkových cievach mení zo svetelnej energie na tepelnú energiu. Týmto zahriatím likviduje chĺpok, alebo inú cieľovú štruktúru v závislosti od aktuálnych nastavení prístroja. Bezpečnosť a ochranu kože pred tepelným poškodením zabezpečuje špeciálna chladiaca hlavica.

 

ČO JE TO BTL Exilite™

Prístroj BTL Exilite™ predstavuje špičku vo svojej kategórii. Ide o progresívnu IPL (intenzívne pulzné svetlo) technológiu pre redukciu ochlpenia, liečbu akné a omladzujúce zákroky.

 

PRE KOHO JE TERAPIE VHODNÁ?

Ošetrenie je vhodné pre všetky zdravé osoby, ktoré sa chcú zbaviť akné, drobných nedokonalostí pleti či nechcených chĺpkov. Je to voľba pre tých, ktorí hľadajú možnosť dostupného a rýchleho estetického zdokonalenia.

 

ČO MÔŽETE OČAKÁVAŤ?

Miesto ošetrenia je jemne očistené od zvyškov dezodorantu, make-upu, a pod., a je pokryté tenkou vrstvou ultrazvukového gélu. Na celú plochu sú aplikované pulzy intenzívneho svetla.

 

AKO TO FUNGUJE?

Prístroj používa rôzne výmenné filtre, ktoré odclonia určitú časť svetelného spektra a prepúšťajú len svetlo vlnovej dĺžky so špecifickými terapeutickými účinkami. Integentní multifrekvenčná režim (Exilim Intelligent Multipulse) zaisťuje vysoký stupeň bezpečnosti a komfortu. Patríte medzi tých, ktorí túžia po hladšie pokožke, alebo sa chcete zbaviť nechcených chĺpkov? Hľadáte dlhodobé výsledky? Možno by ste chceli mať jemnejšiu pleť a vyzerať o pár rokov mladšie? Alebo sa chcete zbaviť akné? Snažili ste sa nájsť možnosti depilácia alebo iné estetické zákroky, ale pripadali Vám príliš bolestivé s krátkodobým efektom? S modernou IPL technológiou BTL Exilim ™ je teraz oveľa ľahšie dosiahnuť omladenie pokožky, zbaviť sa pigmentových škvŕn či nežiaducich chĺpkov.

 

AKÁ JE ÚČINNOSŤ OŠETRENIA?  

Ošetrenie prístrojom BTL Exilite je veľmi efektívne vďaka presnému dávkovanie energie. Účinné termoelektrické chladenie kryštálu zaručuje pacientom veľmi malú, alebo žiadnu bolesť. Vedľajšie efekty sú znížené na minimum a nedochádza k žiadnemu obmedzeniu v bežnom živote.

 

Možnosti využitia IPL prístroja:

  • trvalé odstránenie nežiaduceho ochlpenia (trvalá epilácia)

  • zápal korienkov chĺpkov

  • pigmentové zmeny pokožky, hyperpigmentácie

  • ošetrenie rozšírených cievok

  • rosacea

  • fotorejuvenizácia pokožky - omladzovanie pokožky a odstraňovanie jemných vrások

bottom of page